Sipos F. Tamás
1964.02.23. Budapest
Egyéves koromban Párizsba vittek, ahol 5 évig tartózkodtunk, apám külszolgálata miatt. Következésképpen először franciául tanultam meg, ez később gondot is okozott már itthon az első osztályban, ahol törtmagyarságom miatt nyelvi nehézségekbe botlottam.
Zsönövöplüdömákostészta pl.
Ezután egész jó tanulóvá avanzsálódtam, gitár, szolfézs, kardvívás. Sztk keret, mézgaaladár frizura.
1976 őszén Rómába távoztunk, aholis apukám katonai attasé volt. Engem mélyvízbe dobtak, olasz nyelvtudás tökéletes hiányában 7. osztályba. Ettől kissé befelé fordultam. (A nővérem még nálam is jobban.)
Mondhatni 3 év alatt semmit sem tanultam az olaszon kívül, mikor hazatértem egyedül kollégistaként, szakadéknyi volt a tanulmányi lemaradásom. 1 évig voltam kollégista, utána apámék is hazajöttek. Itthon szembesültem a csöves kontra digó vonulattal, inkább a rockzene felé vonzódtam, naná. Olaszban lettem rockrajongó, Kiss és Uriah Heep lemezeket vettem elsősorban. Ez meghatározta érdeklődési körömet, még dolgozatírás közben is dudorásztam. Nagynehezen leérettségiztem, közben 4 középiskolás osztálytársammal megalakítottuk a The Brokies zenekart, erős Beatles hatással. Persze mi nem tudtunk zenélni.
A csajok viszont kajálták a homályos életfilót. Ezután a Malévhez kerültem jegykezelői állásba, melyet rohadtul untam, dalszövegeket írtam a pultban. Egy évig bírtam.
Közben egy metál bandába kerültem gitárosként. Katasztrófa volt. Fogtechnikus tanuló lettem, közben egy reggae zenekarba kerültem, már hangszer nélkül, énekesként. Ez már akár valódi zenekarnak is titulálható volt kis jóindulattal. Egy év múlva 84 végén az Ekg nevű westcoast stílusú bandába vetődtem, ezzel már közönséget is vonzottunk pl. a Bem rakparti klubunkba. Amikoris amatőr videoklipet próbáltunk forgatni, a főnök Bolla Zsolt úgy gondolta, higany a mozgáskultúrám, ezért kirúgott. Ő ma egyébként a Sláger Rádió programigazgatója, gondoltam, megemlítem. Mindenesetre azért a spéci koreográfiámmal csak eladtam pár százezer lemezt, nem?
Mindegy, megalapítottam a Kairo zenekart, ebben már Csíkpista dobolt, Vilmányival is megismerkedtem közben. 1986-ban az Aortán akadtunk össze az Exotic -kal, s én feloszlattam a Kairót, mert azzal negyedikként már nem juthattunk be az országos döntőbe.
Egyébiránt 1988-ig dolgoztam fogtechnikusként, utána blindre fel kellett mondanom, mert mindennemű szabadságomat felemésztette az Exotic, bár még akkor lemez csak kilátásban volt. A történet további része a diszkográfián keresztül követhető
|
További elõadók az alábbi témakörben: Charlie
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
A Tátrai Band-del dolgozott, első szólóalbuma Charlie címmel 1994 tavaszán került a boltokba. Ezt további sikeralbumoik követték és követik napjainkban is...
Csepregi Éva
Zenei karrierjét a Neoton együttes tagjaként alapozta meg, a "Família" feloszlása után az Éva Neoton, illetve szóló pályafutása hozta számára a további sikereket. Rendszeres fellépő volt a Ruttkai Éva Színházban játszott daraboknak.
Delhusa Gjon
16 évesen robbant be a könnyűzenei életbe a Hegyek lánya című dallal. Az egyik legsikeresebb előadóvá vált, szinte minden napja fellépéssel volt betáblázva itthon éppúgy,
mint a környező országokban.
Több külföldi énekes kérte fel dalok komponálására, amiket sikeresen teljesített.
Demjén Ferenc
Demjén Ferenc az egyik, ha nem a legnépszerűbb magyar énekes, 1967 óta a magyar rockzene egyik meghatározó alakja.
Dolly Roll
Az együttes 1983-ban, a Hungária átalakulásával jött létre. Dalaik főleg a hatvanas évek olasz slágereire emlékeztetnek.
Edda
Az együttes tavaly ünnepelte 25 éves jubileumát, sikerük titka hitelességükben rejlik. Ha számokkal akarjuk jellemezn az elmúlt negyed évszázadot: 25 aranylemez, 4 platina album, 2 gyémántlemez...
Fenyő Miklós
Énekes, billentyűs, zeneszerző, szövegíró, menedzser.1967-ben megalapította a Hungária együttest. Több mint 20 éve tartó szólókarrierje alatt számos díjat gyűjtött be szakmai elismertsége jeléül.
Kovács Kati
Énekes- és színésznő. Az 1965-ös Ki Mit Tud? megnyerésével robbant be a köztudatba. További táncdalfesztiválok első helyezésével a háta mögött kapta filmszerepeit és nyert el számos díjtat a közönség és a szakma elismerése jeleként.
Nagy Feró
Énekes, gitáros, zeneszerző. 1970-től 1981-ig a Beatrice frontembere, ezt követően szólókarrierbe kezd és gyakran találkozthatunk vele szíházi darabokban is.
Republic
"Kellő helyen és időben született".Az új Zenekar egy csapásra sikeres lett, azonnal lemezszerződést kaptak. A legjobb Republic hagyományú zenei elem: az a fajta ötvözet, amelyben a punk, a hardrock és a beat legprogresszívebb motívumai a meghatározó zenei megoldások.
Szikora Róbert és az R-GO
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
Az előadót a Hungária együttes dobosaként ismerhette meg a nagyérdemű. Miután kivált onnan, megalapította az R-Go-t, ami napjainkra számos díjat és elismerést tudhat magáénak, azóta is töretlenül öregbítve az együttes és Szikora Robi hírnevét.
KFT
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
Első Emelet
Az Első Emelet visszatért! A ’80-as évek egyik legnépszerűbb csapata újra a húrok közé csap, és 2009-től ismét bekapcsolódik a hazai könnyűzenei élet vérkeringésébe.
Ámokfutók
Biográfia,
Diszkográfia
Az Ámokfutók, magyar könnyűzenei együttes egyik legismertebb dala a Szomorú szamuráj. Kozso gitáros-énekesként kezdte pályafutását egy rockzenekarban, mellyel több tehetségkutató versenyt is megnyert.
Apostol
Biográfia,
Diszkográfia
Bestiák
Korda György és Balázs Klári
Mindketten aktív résztvevői a könnyűzenei életnek, a '80-as évek óta duettben szerepelnek. A mai napig szórakoztatják öregek és fiatalok tömegeit.
Dinamit
A Dinamit magyar rockegyüttes, amely 1979-ben alakult supergroupként: Vikidál Gyula a P. Mobilból, Németh Alajos a Miniből, Szűcs Antal Gábor, Papp Gyula és Németh Gábor a Skorpióból érkezett. Bár tehetséges zenészek alkották, megítélésére rányomta a bélyeget, hogy sokan „állami rockzenekarnak” titulálták.
Mystery Gang
Hitelesen hozzák a kor manírjait, stílusuk színes, a rockabilly és a rock and roll mellé bejött a garage és a modern nagyváros lüktetését hozó jungle hatás is.
Csonka András,
D. Nagy Lajos,
Gergely Róbert,
Hevesi Tamás,
Pataky Attila,
Soltész Rezső,
Szandi,
Szűcs Judith,
Varga Miklós,
Vikidál Gyula,
Vincze Lilla,
Majsai Gábor
|