1993. Miközben a Tátrai Band-del dolgozott, egyre jobban érlelődött benne egy szólólemez gondolata. Rózsa Istvánnal való szerencsés találkozás alkalmával adódott egy lehetőség - szólókarrier, szólóalbum. Sokan támogatták az ötletet, sokan bukásnak vélték, hiszen ebben az időszakban kezdődött el a Tátrai Band karrierje is. Charlie mégis belevágott, mert úgy gondolta, az életben talán ez egy egyszer adódó lehetőség, amit nem szabad elszalasztani. Az album készítői sok tehetséges zenész közül lettek kiválasztva. Egy részét a régi barátok, zenésztársak, másik részét a Charlie által tisztelt neves zenészek alkották.
Első szólóalbuma Charlie címmel 1994 tavaszán került a boltokba. Az album arany, majd platinalemez lett, és a következő évi MAHASZ Aranyzsiráf szavazáson elnyerte az "Év albuma díjat". 1994-ben néhány fesztiválkoncert után karácsony előtt két fantasztikus koncertet adott a Budapest Kongresszusi Központban.
1995 tavaszán jelent meg a "Mindenki valakié" c. második szólóalbum, mely már elővételben arany, a megjelenést követő két héten belül platinalemez lett. Természetesen ez az album is az év legjobb albuma lett és az eladási adatok alapján kiérdemelte az abszolút kategória diját a MAHASZ Aranyzsiráf gáláján.
1996 tavaszán látott napvilágot a '95. december 28-án a B.S.-ben rögzített Charlie-koncert hanganyaga egy reprezentatív kiállítású dupla CD és kazetta formájában "Csak a zene van" címmel. Augusztus 17-én Charlie zenekarával a zsúfolásig telt Kisstadionban adott egy igazán forró hangulatú koncertet kb. 20.000 rajongó elött. 1996 őszén jelent meg Charlie "Just Stay Who You Are" című angol nyelvű albuma. Az elkövetkező időszak lázas munkával telt. Charlie, Lerch Istvánnal, László Attilával nekilátott a következő szólóalbum munkálatainak.
1997-es év eleje igazi díjesőt hozott Charlie-nak. Állami kulturális kitüntetésként Liszt Díjat, a Mahasz 1996. évi szavazásán az "Év koncertje", a Magyarországon élő külföldi diplomaták és üzletemberek szavazásán az "Év magyar előadója" díjat kapta. Március közepén jelent meg az új, "Annyi minden történt" c. album. A lemez megjelenését követően indult az országos turné, május 1- én a Tabánban pedig több mint 50.000 rajongó elott egy minden eddiginél nagyobb koncert következett. Osszel készült el az év lemezszenzációja a "Találkozások" c. album, ahol Charlie a legjobb magyar előadók mellett olyan neves sztárokkal énekelt egy lemezen, mint Chaka Khan, Bobby Kimball, Al Di Meola, Mike Stern, Victor Bailey stb.
1998-ban Charlie képviselte országunkat az Euroviziós Dalfesztiválon Birmingham-ban, a "Holnap már nem lesz szomorú" című dallal. Ez a dal felkerült Charlie '98 októberében megjelent "Fűszer cseppenként" című új lemezére is. Egy arany-, két platina- és egy gyémántlemez, valamint számos felejthetetlen koncert és országos turné után 1999. november 5-én jelent meg Charlie legszebb dalait, valamint egy vadonatúj szerzeményt tartalmazó válogatás album "Greatest Hits" címmel.
2001-ben Charlie új zenei kirándulásra vállalkozott a "Jazz" című lemezével,amelyet a 2002-es Soul & Jazz, és a 2003-as "Funky Soul & Jazz" lemez követett,amelyek a korszellemmel ellentétesen nem a tömegízlést akarta kilégíteni, hanem egy ígényes, a műfajt népszerűsítő kínálattal ált a közönség elé,amelyek szintén arany-lemezeket eredményeztek. A triológia befejező részén Charlie fia, Ákos is közreműködött, valamint egy duett is hallható Király Lindával. A három lemez díszdobozban, sorszámozva is megjelent Triológia címmel. 2003. december 29-én nagysikerű lemezbemutató koncertet tartottak a Budapest Sportarénában, sztárvendégekkel Király Lindával, és Révész Sándorral.
2004-ben jelent meg a "Greatest Hits 2" válogatás, amelyre egy bónusszám is felkerült, amit Ákos írt apjának. 2004 végén került a boltokba az "Ami soul az soul" című könyv, amelyben Charlie élettörténetét, élményeit, kalandjait olvashatjuk.
Charlie díjai:
1991 Emerton "Tátrai Band" Az Év Lemeze 1992 Kontrax Popgála 1992 Év Énekese "Arany Mikrofon" 1992 Év Zenekara"Tátrai Band" 1994 Emerton Díj 1994 Arany Zsiráf 1994 Az Év Lemeze "Charlie" 1994 Az Év Legsikeresebb "Rock" Albuma 1994 "Év Énekese" Pesti Műsor 1995 Budapest Week"Charlie As The Best Local Band" 1996 Rock City Csillagok 1997 Emerton Díj 1997 Aranyszarvas Műv. Díj 1997 Liszt Ferenc Díj 1998 Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje 1999 Black Box Gála "Életműdíj" 2001 Westel Életműdíj 2001 "Rocksztár 30" Miskolc 2001 Artisjus Zenei alapítványi díj a " magyar zenészek bemutatása, és megismertetése érdekében végzett kimagasló teljesítményéért" 2003 Budapest Díj 2003 "Kőbánya díszpolgára" díj |
További elõadók az alábbi témakörben: Charlie
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
A Tátrai Band-del dolgozott, első szólóalbuma Charlie címmel 1994 tavaszán került a boltokba. Ezt további sikeralbumoik követték és követik napjainkban is...
Csepregi Éva
Zenei karrierjét a Neoton együttes tagjaként alapozta meg, a "Família" feloszlása után az Éva Neoton, illetve szóló pályafutása hozta számára a további sikereket. Rendszeres fellépő volt a Ruttkai Éva Színházban játszott daraboknak.
Delhusa Gjon
16 évesen robbant be a könnyűzenei életbe a Hegyek lánya című dallal. Az egyik legsikeresebb előadóvá vált, szinte minden napja fellépéssel volt betáblázva itthon éppúgy,
mint a környező országokban.
Több külföldi énekes kérte fel dalok komponálására, amiket sikeresen teljesített.
Demjén Ferenc
Demjén Ferenc az egyik, ha nem a legnépszerűbb magyar énekes, 1967 óta a magyar rockzene egyik meghatározó alakja.
Dolly Roll
Az együttes 1983-ban, a Hungária átalakulásával jött létre. Dalaik főleg a hatvanas évek olasz slágereire emlékeztetnek.
Edda
Az együttes tavaly ünnepelte 25 éves jubileumát, sikerük titka hitelességükben rejlik. Ha számokkal akarjuk jellemezn az elmúlt negyed évszázadot: 25 aranylemez, 4 platina album, 2 gyémántlemez...
Fenyő Miklós
Énekes, billentyűs, zeneszerző, szövegíró, menedzser.1967-ben megalapította a Hungária együttest. Több mint 20 éve tartó szólókarrierje alatt számos díjat gyűjtött be szakmai elismertsége jeléül.
Kovács Kati
Énekes- és színésznő. Az 1965-ös Ki Mit Tud? megnyerésével robbant be a köztudatba. További táncdalfesztiválok első helyezésével a háta mögött kapta filmszerepeit és nyert el számos díjtat a közönség és a szakma elismerése jeleként.
Nagy Feró
Énekes, gitáros, zeneszerző. 1970-től 1981-ig a Beatrice frontembere, ezt követően szólókarrierbe kezd és gyakran találkozthatunk vele szíházi darabokban is.
Republic
"Kellő helyen és időben született".Az új Zenekar egy csapásra sikeres lett, azonnal lemezszerződést kaptak. A legjobb Republic hagyományú zenei elem: az a fajta ötvözet, amelyben a punk, a hardrock és a beat legprogresszívebb motívumai a meghatározó zenei megoldások.
Szikora Róbert és az R-GO
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
Az előadót a Hungária együttes dobosaként ismerhette meg a nagyérdemű. Miután kivált onnan, megalapította az R-Go-t, ami napjainkra számos díjat és elismerést tudhat magáénak, azóta is töretlenül öregbítve az együttes és Szikora Robi hírnevét.
KFT
Hozzászólások,
Diszkográfia,
Biográfia
Első Emelet
Az Első Emelet visszatért! A ’80-as évek egyik legnépszerűbb csapata újra a húrok közé csap, és 2009-től ismét bekapcsolódik a hazai könnyűzenei élet vérkeringésébe.
Ámokfutók
Biográfia,
Diszkográfia
Az Ámokfutók, magyar könnyűzenei együttes egyik legismertebb dala a Szomorú szamuráj. Kozso gitáros-énekesként kezdte pályafutását egy rockzenekarban, mellyel több tehetségkutató versenyt is megnyert.
Apostol
Biográfia,
Diszkográfia
Bestiák
Korda György és Balázs Klári
Mindketten aktív résztvevői a könnyűzenei életnek, a '80-as évek óta duettben szerepelnek. A mai napig szórakoztatják öregek és fiatalok tömegeit.
Dinamit
A Dinamit magyar rockegyüttes, amely 1979-ben alakult supergroupként: Vikidál Gyula a P. Mobilból, Németh Alajos a Miniből, Szűcs Antal Gábor, Papp Gyula és Németh Gábor a Skorpióból érkezett. Bár tehetséges zenészek alkották, megítélésére rányomta a bélyeget, hogy sokan „állami rockzenekarnak” titulálták.
Mystery Gang
Hitelesen hozzák a kor manírjait, stílusuk színes, a rockabilly és a rock and roll mellé bejött a garage és a modern nagyváros lüktetését hozó jungle hatás is.
Csonka András,
D. Nagy Lajos,
Gergely Róbert,
Hevesi Tamás,
Pataky Attila,
Soltész Rezső,
Szandi,
Szűcs Judith,
Varga Miklós,
Vikidál Gyula,
Vincze Lilla,
Majsai Gábor
|